Cukroví

Perníčky

Zobrazit celý článek

Je tady opět Mikuláš a přináší vůni perníčků. Nikdy jsem perníčky nepekla, až mě k tomu přemluvila nejstarší dcera. Recept je od tety .Těsto vypadá zpočátku řidší, ale pracuje se s ním dobře. Odeberte vždy jen kousek. Těsto vždy „vymáchejte“ v mouce a potom rozvalujte. Zlehka, na váleček netlačte. Tento recept je skvělý i díky tomu, že perníčky jsou  během pár dnů měkké. A pokud  vložíte do dózy k perníčkům kousek jablka, měkké jsou druhý den.

Pokračovat
—

Sněhové pusinky

Zobrazit celý článek

Nejdříve jsem pusinky vyráběla tak, že jsem do ušlehaného sněhu z bílků zašlehávala cukr. To bylo vše.  Nebyly chuťově špatné. Ale nebylo to dokonalé. Zkoušela jsem tedy různé varianty. Myslím, že jsou nejlepší, když šlehám bílky s cukrem v páře. Tak jako na náplň do trubiček. Tyto pusinky jsou u nás okamžitě snědené. Jsou jemnější, rozplynou se v ústech. Můžete je obarvit a použít na ozdobu dortů, zmrzlinových pohárů, ovocných dezertů. Nebo si uvařit horkou čokoládu, na ni dát kopec šlehačky a na ni posadit roztomilou pusinku, nebo dvě, nebo…..

Pokračovat
—

Linecká srdíčka

Zobrazit celý článek

Je úplně jedno jestli jsou Vánoce nebo léto, moje rodina zkrátka miluje tuto klasiku – linecké. Tak tomu bylo i v neděli, kdy se z ničeho nic ochladilo a spustil se šílený déšť. Důvod k pečení 🙂 Po srdíčkách se zaprášilo a musela jsem rychle vymyslet nějakou dobrotu na pondělí.

Pokračovat
—