Dorty

Dort s jahodovo-jogurtovou pěnou

Osvěžující dort, který si jistě oblíbíte. Zdá se být složitější, ale je raz dva hotový. Dělejte den předem, aby měl čas zatuhnout. Použila jsem dortovou formu cca 24cm.

Pokračovat
—

Pavlova jako věnec

Zkuste Pavlovu upéct netradičně jako věnec. Bude se krásně vyjímat na svátečním stole. Ozdobte šlehačkou a ovocem, které máte rádi. Já jsem zvolila maracujovou omáčku, kterou jsem objevila v Tesco (řada Finest) . Uchvátila mě její barva a chuťový kontrast sladké Pavlovy s nakyslou maracujou, no a do toho ta šlehačka…..

Pokračovat
—

Velikonoční čokoládový dort

O Velikonocích u nás tento dort nesmí chybět. Pokaždé mě stejně překvapí, jak moc je dobrý. Jakmile dort zchladne, tak se propadne. Na povrchu je vytvořená krusta, která se láme a právě toto mě na dortu baví. Přímo se nabízí vytvořit z něj hnízdo plné barevných vajíček. Je na velikonoční mlsání přímo stvořený.

Pokračovat
—

Mini Pavlovy

Zobrazit celý článek

Jelikož mám teď v létě od dětí  poptávku na zmrzlinu, tak stále vyrábím a vyrábím nějaké druhy. Mám tedy i  velký přebytek bílků.

Jak je využít lépe, než upéct Pavlovu!

Pokračovat
—

Piškotový dortík s mascarpone a ovocem

Zobrazit celý článek

Dnes ráno jsem si poněkud přispala? měla jsem v plánu připravit časově náročnější moučník, takže jsem hledala řešení, jak rychle zvládnout nedělní dobrotu. Piškot s mascarpone a ovocem nikdy nezklame! Neměla jsem dostatek čerstvého ovoce, použila jsem tedy super kvalitní malinový džem plný malin. Pokud jste v situaci jako já, můžete použít i ovocný pečený čaj, je to skvělá alternativa. Poradila mi to kamarádka, která pečený čaj vyrábí a dává ho na palačinky.

Pokračovat
—