Dorty

Pavlova jako věnec

Zkuste Pavlovu upéct netradičně jako věnec. Bude se krásně vyjímat na svátečním stole. Ozdobte šlehačkou a ovocem, které máte rádi. Já jsem zvolila maracujovou omáčku, kterou jsem objevila v Tesco (řada Finest) . Uchvátila mě její barva a chuťový kontrast sladké Pavlovy s nakyslou maracujou, no a do toho ta šlehačka…..

Pokračovat
—

Velikonoční čokoládový dort

O Velikonocích u nás tento dort nesmí chybět. Pokaždé mě stejně překvapí, jak moc je dobrý. Jakmile dort zchladne, tak se propadne. Na povrchu je vytvořená krusta, která se láme a právě toto mě na dortu baví. Přímo se nabízí vytvořit z něj hnízdo plné barevných vajíček. Je na velikonoční mlsání přímo stvořený.

Pokračovat
—

Mini Pavlovy

Zobrazit celý článek

Jelikož mám teď v létě od dětí  poptávku na zmrzlinu, tak stále vyrábím a vyrábím nějaké druhy. Mám tedy i  velký přebytek bílků.

Jak je využít lépe, než upéct Pavlovu!

Pokračovat
—

Piškotový dortík s mascarpone a ovocem

Zobrazit celý článek

Dnes ráno jsem si poněkud přispala? měla jsem v plánu připravit časově náročnější moučník, takže jsem hledala řešení, jak rychle zvládnout nedělní dobrotu. Piškot s mascarpone a ovocem nikdy nezklame! Neměla jsem dostatek čerstvého ovoce, použila jsem tedy super kvalitní malinový džem plný malin. Pokud jste v situaci jako já, můžete použít i ovocný pečený čaj, je to skvělá alternativa. Poradila mi to kamarádka, která pečený čaj vyrábí a dává ho na palačinky.

Pokračovat
—

Nahý dort

Zobrazit celý článek

Víkend se nám pomalu blíží a já už mám vymyšlený sobotní moučník. Nahý dort vypadadá nejen skvěle, ale také výborně chutná. Tato verze je s lehkým letním krémem, ale v zimě budu dělat dceři svatební s krémem máslovým. Nezapomeňte vyrazit na trhy pro sezónní ovoce.

Pokračovat
—