Koláče

Čokoládový koláč

Milovníci čokolády budou nadšeni. Hutný koláč, kterého vám bude stačit jen kousek. Jeho intenzivní chuť plná čokolády je parádní. Na první pohled vypadá, že je komplikovaný, ale není tomu tak. Zvládne ho vážně každý, žádná složitost, ale výsledek je interesantní. Doporučuji podávat ho s vanilkovou zmrzlinou nebo ušlehanou kvalitní šlehačkou.

Pokračovat
—

Meruňková +marmeláda s levandulí

Moje maminka uměla zavařit a zpracovat kde co. Celé léto jsme čistili ovoce a zeleninu, umývali sklenice a následně plnili vším možným. Musím přiznat, že jsem to moje oblíbená činnost rozhodně nebyla. Ale jak jsem měla svoji rodinu, velikou zahradu, pěstovala jsem kila zeleniny a ovoce. A jsem stejná, jako maminka. Tady je jedna z našich nejoblíbenějších marmelád. Práci jsem si přece jen ulehčila, protože marmeládu dávám vařit do trouby, takže nemusíte marmeládu ani míchat a je vlastně bez práce. Nepoužívám želírovací cukr ani nepřidávám pektin, ten je přirozeně obsažen v ovoci. Dříve maminka ani babička nic takového neměly, a tak to dělám stejně.

Pokračovat
—

Jablečno – ořechový koláč

Zobrazit celý článek

Inspiroval mě Jamie. Něco málo jsem pozměnila. Nemohla jsem odolat té skvělé kombinaci jablek, ořechů, kůry pomeranče, citronu, javorového sirupu. Ta vůně je famózní. Možná se vám bude zdát komplikovanější, ale není to tak. Zkrátka stojí za to. Je vynikající.

Pokračovat
—

Malinový koláč

Zobrazit celý článek

Moje maminka měla v sobotu narozeniny. Chtěla jsem ji upéct nějakou novinku. Vymyslela jsem tento svěží koláč. Vyzkoušela jsem na něm i novou mouku od Vitany, kterou jsem dostala od kamaráda. Pracovalo se mi s ní velice dobře. Těsto bylo pružné, příliš se nelepilo a chuťově výborné.

Pokračovat
—

Lemon Curd Cheesecake  

Zobrazit celý článek

Minulý týden mi z krému na mini Pavlovy zbylo téměř 2/3 skleničky Lemon Curd. Napadlo mě, přidat ho do cheesecaku. Myslím,že v tomto horkém a dusném počasí všichni potřebujeme vychlazený osvěžující dezert. Další bonus je i rychlá příprava!

Pokračovat
—