Koláče

Jablečno – ořechový koláč

Zobrazit celý článek

Inspiroval mě Jamie. Něco málo jsem pozměnila. Nemohla jsem odolat té skvělé kombinaci jablek, ořechů, kůry pomeranče, citronu, javorového sirupu. Ta vůně je famózní. Možná se vám bude zdát komplikovanější, ale není to tak. Zkrátka stojí za to. Je vynikající.

Pokračovat
—

Malinový koláč

Zobrazit celý článek

Moje maminka měla v sobotu narozeniny. Chtěla jsem ji upéct nějakou novinku. Vymyslela jsem tento svěží koláč. Vyzkoušela jsem na něm i novou mouku od Vitany, kterou jsem dostala od kamaráda. Pracovalo se mi s ní velice dobře. Těsto bylo pružné, příliš se nelepilo a chuťově výborné.

Pokračovat
—

Lemon Curd Cheesecake  

Zobrazit celý článek

Minulý týden mi z krému na mini Pavlovy zbylo téměř 2/3 skleničky Lemon Curd. Napadlo mě, přidat ho do cheesecaku. Myslím,že v tomto horkém a dusném počasí všichni potřebujeme vychlazený osvěžující dezert. Další bonus je i rychlá příprava!

Pokračovat
—

Rybízová bublanina

Zobrazit celý článek

Dnes ráno jsem si přivstala, abych k snídani připravila bublaninu. Otrhala jsem jediný keř rybízu, který máme.  Každý rok je obsypaný střapečky s velkými bílými bobulemi. Bublaninu bohatě sypu máslovou drobenkou. Vím, že odpoledne už bude snědená.

Pokračovat
—

Pie de limón / Citronový koláč

Zobrazit celý článek

Dnes jsem se rozhodla upéct citronový koláč. Recept mám od starší dcery, která ho přivezla z Chile od šikovné cukrářky Emilie. Měla jsem strach, že recept bude komplikovaný, že náplň bude příliš tekutá a těsto příliš drobivé. Byla jsem překvapená, jak bylo nakonec vše snadné. Koláč je jednoduchý a neuvěřitelně dobrý.

Pokračovat
—