Sladké pečivo

Mini mazanečky

Jsou vynikající s máslem a marmeládou nebo jen tak, bez ničeho. Voní po pomerančích a jsou plné rozinek, no, co k tomu dodat!

Pokračovat
—

Mazanec

Přiznám se, že jsem mazanec nikdy nepekla. Ani bezlepkový. Dostala jsem od vás mnoho dotazů, jak na něj. A tak jsem se do něj pustila. Upekla jsem jich více a tento je podle mě nejlepší.

Pokračovat
—

Zajíc s marcipánem a čokoládou

Tuto krásnou formu jsem si koupila vloni a upekla zajíce mrkvového a spojila obě části citronovým krémem. Protože už  máme mrkvové zajíčky v receptech, vymyslela jsem tuto variantu. I když je forma 3D, zajíce  jsem nechala na dvě části a nespojovala. A pokud žádnou formu na zajíce nemáte, upečte z tohoto těsta beránka!

Pokračovat
—

Tvarohové šátečky

Kamarád našeho syna nazval tyto šátečky „božská krmě“! To snad mluví za vše. Nejlepší jsou plněné kyselejší marmeládou, nejraději mám rybízovou.

Pokračovat
—

Bratislavské ořechové rohlíčky

Zobrazit celý článek

Recept na bratislavské ořechové rohlíčky se u nás předává z generace na generaci. Už jako malá jsem je mlsala u mé babičky. U nás se připravují celoročně, ale pro mě budou vždy symbolizovat pdzim. Vlašské ořechy jsou rok od roku dražší a proto můžete ořechy nahradit mákem.

Pokračovat
—