Rybízová bublanina

Zobrazit celý článek

Dnes ráno jsem si přivstala, abych k snídani připravila bublaninu. Otrhala jsem jediný keř rybízu, který máme.  Každý rok je obsypaný střapečky s velkými bílými bobulemi. Bublaninu bohatě sypu máslovou drobenkou. Vím, že odpoledne už bude snědená.

Pokračovat
—

Pie de limón / Citronový koláč

Zobrazit celý článek

Dnes jsem se rozhodla upéct citronový koláč. Recept mám od starší dcery, která ho přivezla z Chile od šikovné cukrářky Emilie. Měla jsem strach, že recept bude komplikovaný, že náplň bude příliš tekutá a těsto příliš drobivé. Byla jsem překvapená, jak bylo nakonec vše snadné. Koláč je jednoduchý a neuvěřitelně dobrý.

Pokračovat
—

Pohár s Nutellovou zmrzlinou

Zobrazit celý článek

Blíží se konec školního roku. K němu jistě patří velký zmrzlinový pohár. Dnes jsem chtěla vyzkoušet čokoládovou zmrzlinu, ale jak jsem si vše připravovala, napadla mě Nutella!!! Tu mají snad všechny děti rády! Tak tady ji máte….Nutellovou zmrzlinu. Na dokončení poháru dejte prostě to, co máte rádi.

Pokračovat
—

Nahý dort

Zobrazit celý článek

Víkend se nám pomalu blíží a já už mám vymyšlený sobotní moučník. Nahý dort vypadadá nejen skvěle, ale také výborně chutná. Tato verze je s lehkým letním krémem, ale v zimě budu dělat dceři svatební s krémem máslovým. Nezapomeňte vyrazit na trhy pro sezónní ovoce.

Pokračovat
—

Tiramisu

Zobrazit celý článek

V sobotu jsem si přivstala, abych připravila nedělní moučník, který potřebuje den odležet. Tiramisu miluje můj syn, který před lety studoval a hrál rugby ve Francii. Vždy, když měl přijet na prázdniny domů, jedna várka rozhodně nestačila a tak jsem připravovala moučník skoro každý den.

Tento recept mám od své kamarádky Angely z Kalábrie.

Pokračovat
—