Pohár s Nutellovou zmrzlinou

Zobrazit celý článek

Blíží se konec školního roku. K němu jistě patří velký zmrzlinový pohár. Dnes jsem chtěla vyzkoušet čokoládovou zmrzlinu, ale jak jsem si vše připravovala, napadla mě Nutella!!! Tu mají snad všechny děti rády! Tak tady ji máte….Nutellovou zmrzlinu. Na dokončení poháru dejte prostě to, co máte rádi.

Pokračovat
—

Nahý dort

Zobrazit celý článek

Víkend se nám pomalu blíží a já už mám vymyšlený sobotní moučník. Nahý dort vypadadá nejen skvěle, ale také výborně chutná. Tato verze je s lehkým letním krémem, ale v zimě budu dělat dceři svatební s krémem máslovým. Nezapomeňte vyrazit na trhy pro sezónní ovoce.

Pokračovat
—

Tiramisu

Zobrazit celý článek

V sobotu jsem si přivstala, abych připravila nedělní moučník, který potřebuje den odležet. Tiramisu miluje můj syn, který před lety studoval a hrál rugby ve Francii. Vždy, když měl přijet na prázdniny domů, jedna várka rozhodně nestačila a tak jsem připravovala moučník skoro každý den.

Tento recept mám od své kamarádky Angely z Kalábrie.

Pokračovat
—

Tvarohové meruňkové knedlíky

Zobrazit celý článek

V týdnu jsem koupila krásně voňavé meruňky na trhu a včera jsem z nich udělala tvarohové knedlíky. Doma jsme se shodli, že nám chutnají více než kynuté, které je náročné připravit bezlepkově. Můj syn nemá rád ovoce, tak pro něj vždy připravím čokoládovou variantu. Všichni si pak sedneme ke stolu a vychutnáváme. Největší odměnou jsou často vylízané talíře.

Pokračovat
—

Linecká srdíčka

Zobrazit celý článek

Je úplně jedno jestli jsou Vánoce nebo léto, moje rodina zkrátka miluje tuto klasiku – linecké. Tak tomu bylo i v neděli, kdy se z ničeho nic ochladilo a spustil se šílený déšť. Důvod k pečení 🙂 Po srdíčkách se zaprášilo a musela jsem rychle vymyslet nějakou dobrotu na pondělí.

Pokračovat
—