Mini mazanečky

Jsou vynikající s máslem a marmeládou nebo jen tak, bez ničeho. Voní po pomerančích a jsou plné rozinek, no, co k tomu dodat!

Pokračovat
—

Čokoládový koláč

Milovníci čokolády budou nadšeni. Hutný koláč, kterého vám bude stačit jen kousek. Jeho intenzivní chuť plná čokolády je parádní. Na první pohled vypadá, že je komplikovaný, ale není tomu tak. Zvládne ho vážně každý, žádná složitost, ale výsledek je interesantní. Doporučuji podávat ho s vanilkovou zmrzlinou nebo ušlehanou kvalitní šlehačkou.

Pokračovat
—

Listové těsto

Závin z listového těsta vždy provoní celou kuchyni a je tedy opravdu okamžitě snědený. Musím ovšem přiznat, což asi všichni tušíte, jeho příprava je náročnější na čas. Občas koupím i hotové, ale na trhu je více značek, druhů, musíte pátrat a zkoušet, protože ne každé je dobré. Proto, když mám čas, udělám si jej i do zásoby a dám zamrazit.

Pokračovat
—

Vídeňské knedlíky

Na Štěpána máme dlouholetou obědovou tradici, přijede můj tatínek a vařím svíčkovou. Přiznávám, že pobramborovém salátu s obalovaným lososem na Štědrý den, kachně a chlupatých knedlících na Boží hod je to trochu kalorická bomba, ale jednou za rok si to zkrátka pořádně užijeme :). Ke svíčkové nesmí chybět vídeňský knedlík. Je opravdu nepopsatelně lahodný.

Pokračovat
—