Zajíc s marcipánem a čokoládou

Tuto krásnou formu jsem si koupila vloni a upekla zajíce mrkvového a spojila obě části citronovým krémem. Protože už  máme mrkvové zajíčky v receptech, vymyslela jsem tuto variantu. I když je forma 3D, zajíce  jsem nechala na dvě části a nespojovala. A pokud žádnou formu na zajíce nemáte, upečte z tohoto těsta beránka!

Pokračovat
—

Velikonoční čokoládový dort

O Velikonocích u nás tento dort nesmí chybět. Pokaždé mě stejně překvapí, jak moc je dobrý. Jakmile dort zchladne, tak se propadne. Na povrchu je vytvořená krusta, která se láme a právě toto mě na dortu baví. Přímo se nabízí vytvořit z něj hnízdo plné barevných vajíček. Je na velikonoční mlsání přímo stvořený.

Pokračovat
—

Mrkvoví zajíčci

Nechtěla jsem vám dávat recept na mrkvové těsto, které mám v kuchařce. Můžete tedy porovnat a vyzkoušet to, které se vám bude více zamlouvat. Sama totiž nevím, které je lepší. Nechala jsem se inspirovat moji oblíbenou kuchařkou Nigellou. Po vyzkoušení, jsem recepturu trochu změnila. Také jsem mrkev postrouhala na hrubším struhadle. Ale je to na vás, i s jemně postrouhanou mrkví budou zajíčci báječní!

Pokračovat
—

Dezert ve skleničce

Stále chystám nějaké svačiny, krabičky, balíčky. Ovšem, ne vždy, mám po ruce dezert, který se dobře přenáší nebo balí. Tak jsem jednoduše vše dala do zavařovací sklenice a další svačinka byla na světě.

Pokračovat
—

Bábovka s ořechy a nugátem

Chtěla jsem rodinu překvapit něčím dobrým k snídani. A protože mám tu krásnou novou formu, nápad byl hned na světě. Ovšem bábovku jsem upekla už večer a k snídani ji zbyl jen kousek. Než stačila vychladnout, mlsouni se na ni sběhli….

Pokračovat
—