Čokoládové srdce

Tuto formu mi přivezla dcera ze svatební cesty. Jak příhodné! Za pár dní máme Valentýna! Nemohla jsem tedy odolat, to je jasné. Čokoláda k Valentýnu patří. Srdce je proto uvnitř i nahoře plné čokolády.

Pokračovat
—

Srdíčka s bílou čokoládou

Všechny vás moc zdravím. Omlouvám se za delší pauzu. Svatba v Chile byla nádherná, jako z filmu. Všichni byli báječní. Máme novou rodinu 🙂 Bohužel jsem se z cesty do Chile vrátila nemocná. Nějak mi trvalo, než jsem se toho hrozného viru zbavila. Neměla jsem sílu něco uvařit a upéct. Měsíc jsem nepila kávu. A to už je co říct. Těším se, že si to nyní vynahradím a budu zkoušet nové dobroty. Blíží se Valentýn a tak mám pro vás první inspiraci.

Pokračovat
—

Perníčky

Zobrazit celý článek

Je tady opět Mikuláš a přináší vůni perníčků. Nikdy jsem perníčky nepekla, až mě k tomu přemluvila nejstarší dcera. Recept je od tety .Těsto vypadá zpočátku řidší, ale pracuje se s ním dobře. Odeberte vždy jen kousek. Těsto vždy „vymáchejte“ v mouce a potom rozvalujte. Zlehka, na váleček netlačte. Tento recept je skvělý i díky tomu, že perníčky jsou  během pár dnů měkké. A pokud  vložíte do dózy k perníčkům kousek jablka, měkké jsou druhý den.

Pokračovat
—