Piškotový dortík s mascarpone a ovocem

Zobrazit celý článek

Dnes ráno jsem si poněkud přispala? měla jsem v plánu připravit časově náročnější moučník, takže jsem hledala řešení, jak rychle zvládnout nedělní dobrotu. Piškot s mascarpone a ovocem nikdy nezklame! Neměla jsem dostatek čerstvého ovoce, použila jsem tedy super kvalitní malinový džem plný malin. Pokud jste v situaci jako já, můžete použít i ovocný pečený čaj, je to skvělá alternativa. Poradila mi to kamarádka, která pečený čaj vyrábí a dává ho na palačinky.

Pokračovat
—

Rybízová bublanina

Zobrazit celý článek

Dnes ráno jsem si přivstala, abych k snídani připravila bublaninu. Otrhala jsem jediný keř rybízu, který máme.  Každý rok je obsypaný střapečky s velkými bílými bobulemi. Bublaninu bohatě sypu máslovou drobenkou. Vím, že odpoledne už bude snědená.

Pokračovat
—

Pie de limón / Citronový koláč

Zobrazit celý článek

Dnes jsem se rozhodla upéct citronový koláč. Recept mám od starší dcery, která ho přivezla z Chile od šikovné cukrářky Emilie. Měla jsem strach, že recept bude komplikovaný, že náplň bude příliš tekutá a těsto příliš drobivé. Byla jsem překvapená, jak bylo nakonec vše snadné. Koláč je jednoduchý a neuvěřitelně dobrý.

Pokračovat
—

Pohár s Nutellovou zmrzlinou

Zobrazit celý článek

Blíží se konec školního roku. K němu jistě patří velký zmrzlinový pohár. Dnes jsem chtěla vyzkoušet čokoládovou zmrzlinu, ale jak jsem si vše připravovala, napadla mě Nutella!!! Tu mají snad všechny děti rády! Tak tady ji máte….Nutellovou zmrzlinu. Na dokončení poháru dejte prostě to, co máte rádi.

Pokračovat
—