Bábovky

Zajíc s marcipánem a čokoládou

Tuto krásnou formu jsem si koupila vloni a upekla zajíce mrkvového a spojila obě části citronovým krémem. Protože už  máme mrkvové zajíčky v receptech, vymyslela jsem tuto variantu. I když je forma 3D, zajíce  jsem nechala na dvě části a nespojovala. A pokud žádnou formu na zajíce nemáte, upečte z tohoto těsta beránka!

Pokračovat
—

Mrkvoví zajíčci

Nechtěla jsem vám dávat recept na mrkvové těsto, které mám v kuchařce. Můžete tedy porovnat a vyzkoušet to, které se vám bude více zamlouvat. Sama totiž nevím, které je lepší. Nechala jsem se inspirovat moji oblíbenou kuchařkou Nigellou. Po vyzkoušení, jsem recepturu trochu změnila. Také jsem mrkev postrouhala na hrubším struhadle. Ale je to na vás, i s jemně postrouhanou mrkví budou zajíčci báječní!

Pokračovat
—

Bábovka s ořechy a nugátem

Chtěla jsem rodinu překvapit něčím dobrým k snídani. A protože mám tu krásnou novou formu, nápad byl hned na světě. Ovšem bábovku jsem upekla už večer a k snídani ji zbyl jen kousek. Než stačila vychladnout, mlsouni se na ni sběhli….

Pokračovat
—

Čokoládové srdce

Tuto formu mi přivezla dcera ze svatební cesty. Jak příhodné! Za pár dní máme Valentýna! Nemohla jsem tedy odolat, to je jasné. Čokoláda k Valentýnu patří. Srdce je proto uvnitř i nahoře plné čokolády.

Pokračovat
—

Čokoládovo – kokosová buchtička zasněžená kokosem

Zobrazit celý článek

Napadlo mě to nějak náhodou. Inspiricací mi byl čas, který nám tak rychle ubíhá a uvědomila si, že za chvíli tady bude Martin a měl by přijet na bílém koni. Tak jsem si to sněžení přenesla alespoň na této buchtičce. Mám novou formu od Nordic Ware, tak jsem ji chtěla vyzkoušet. Použít můžete i srnčí hřbet nebo hranatý chlebíček.

Pokračovat
—