Ovocné dezerty

Jablka v těstíčku

Letošní úroda jablek byla opravdu veliká. A díky teplému létu jsou neuvěřitelně sladká. Zpracovám je na všechny způsoby. Tady je jedna z možností.

Pokračovat
—

Bramborové švestkové knedlíky

Dlouho mi trvalo, než jsem se do nich pustila. Výsledek mě samotnou překvapil. S těstem se velmi dobře pracuje, takže se ničeho nebojte a pusťte se do nich!!!

Pokračovat
—

Řezy s ovocem

Osvěžující dezert, který nadchne každého. Připravuji ho během celého léta. Použít můžete i dortovou formu pro kulatou verzi. Počet vajec použijte podle velikosti formy nebo plechu.

Pokračovat
—

Dezert ve skleničce

Stále chystám nějaké svačiny, krabičky, balíčky. Ovšem, ne vždy, mám po ruce dezert, který se dobře přenáší nebo balí. Tak jsem jednoduše vše dala do zavařovací sklenice a další svačinka byla na světě.

Pokračovat
—

Jablečný závin s piniovými oříšky

Zobrazit celý článek

Chtěla jsem připravit nějaký slavnostní moučník, abych vám všem poděkovala za přízeň a oslavila tak vydání kuchařky, která už je na pultech knihkupectví a také návštěvu a vysílání Snídaně s Novou. Ale dnešní počasí nám všem nedalo a museli jsme do lesa na houby. Neboť, kdy se nám poštěstí a bude o víkendu tak krásně?! Musím říci, že máme plné košíky hub a nyní je zdárně zpracovávám. Slibuji, že to příště napravím, ale myslím, že i tento závin vám bude chutnat. Zkuste ty oříšky, odkoukala jsem to v Itálii a už ho nepeču jinak.

Pokračovat
—