Ovocné dezerty

Řezy s ovocem

Osvěžující dezert, který nadchne každého. Připravuji ho během celého léta. Použít můžete i dortovou formu pro kulatou verzi. Počet vajec použijte podle velikosti formy nebo plechu.

Pokračovat
—

Dezert ve skleničce

Stále chystám nějaké svačiny, krabičky, balíčky. Ovšem, ne vždy, mám po ruce dezert, který se dobře přenáší nebo balí. Tak jsem jednoduše vše dala do zavařovací sklenice a další svačinka byla na světě.

Pokračovat
—

Jablečný závin s piniovými oříšky

Zobrazit celý článek

Chtěla jsem připravit nějaký slavnostní moučník, abych vám všem poděkovala za přízeň a oslavila tak vydání kuchařky, která už je na pultech knihkupectví a také návštěvu a vysílání Snídaně s Novou. Ale dnešní počasí nám všem nedalo a museli jsme do lesa na houby. Neboť, kdy se nám poštěstí a bude o víkendu tak krásně?! Musím říci, že máme plné košíky hub a nyní je zdárně zpracovávám. Slibuji, že to příště napravím, ale myslím, že i tento závin vám bude chutnat. Zkuste ty oříšky, odkoukala jsem to v Itálii a už ho nepeču jinak.

Pokračovat
—

Malinový koláč

Zobrazit celý článek

Moje maminka měla v sobotu narozeniny. Chtěla jsem ji upéct nějakou novinku. Vymyslela jsem tento svěží koláč. Vyzkoušela jsem na něm i novou mouku od Vitany, kterou jsem dostala od kamaráda. Pracovalo se mi s ní velice dobře. Těsto bylo pružné, příliš se nelepilo a chuťově výborné.

Pokračovat
—

Lemon Curd Cheesecake  

Zobrazit celý článek

Minulý týden mi z krému na mini Pavlovy zbylo téměř 2/3 skleničky Lemon Curd. Napadlo mě, přidat ho do cheesecaku. Myslím,že v tomto horkém a dusném počasí všichni potřebujeme vychlazený osvěžující dezert. Další bonus je i rychlá příprava!

Pokračovat
—